کاهش وزن بدون رژیم

افراد زیادی وجود دارند که به دنبال راهی برای کاهش وزن سریع و بی ضرر می باشند. راههایی وجود دارد که با رعایت آن ها دیگر نیازی به رژیم غذایی سخت نیست و به راحتی می توانید کاهش وزن بدون رژیم داشته باشید.

روش های لاغری بدون رژیم

لاغری و تناسب اندام امروزه دغدغه بسیاری از افراد می باشد، اما باید بدانید که لاغر شدن احتیاج به رژیم غذایی و ورزش دارد. اما در این مقاله ما قصد داریم شما را با روش هایی آشنا کنیم که بدون استفاده از رژیم های سخت و پیچیده، بتوانید با رعایت این نکات به کاهش وزن دست یابید.

 

1_ زمان غذا خوردن

خیلی آرام غذا بخورید و زمان مشخصی را به صرف غذا اختصاص دهید. این یکی از روشهای کاهش وزن بدون رژیم غذایی سخت و دشوار است. هر لقمه را مزه مزه کنید و به آرامی بجوید.

خوردن غذا با سرعت کم باعث می شود که هورمون های سیری افزایش یابد. زمانی که غذای خود را با عجله تمام کنید، معده وقت ندارد که به مغزتان بگوید پر است. این امر منجر به پرخوری و در نهایت چاقی خواهد شد.

 

2_ خواب کافی

محققان دریافتند، یک ساعت خواب بیشتر در شب می تواند به فرد کمک کند که در عرض یک سال بیش از 14 پوند وزن کم کند، این تحقیق با گرفتن روزی 2500 کالری انجام شد. با این کار می توانید بدون زحمت، تا 6% کالری کمتری دریافت کنید.

نتایج برای هر فردی متفاوت است. شواهدی وجود دارند که خواب کم تر از 7 ساعت، اشتهای شما را افزایش می دهد و شما را شدیدا گرسنه می کند.

خواب کافی و کاهش وزن

 

3_  مصرف غلات کامل

استفاده از غلات کامل و سبوس دار نظیر برنج قهوه ای، جو، جو صحرائی و گندم کامل نیز در صورتی که قصد کاهش وزن در مدت کوتاه را دارید، به شما کمک خواهند کرد. زیرا موجب سیر شدن شما با دریافت کالری کم تر می شود .

 

4_ نگاهی به لباس های زمان لاغری خود بیندازید

یک پیراهن، دامن، یا یک شلوار که آن را خیلی دوست داشتید، در جایی که هر روز جلوی چشمتان باشد، آویزان کنید. این کار تاثیر زیادی روی چشمانتان خواهد داشت و باعث می شود که به هدف خود یعنی، کاهش وزن در مدت کوتاه  بدون رژیم دست یابید.

 

5_ سوپ بخورید

سوپ را به وعده روزانه خود اضافه کنید. با این کار کالری کمتری دریافت خواهید کرد و کاهش وزن بدون رژیم خواهید داشت. خوردن سوپ به ویژه قبل از صرف غذای اصلی مفید است، زیرا باعث کاهش اشتهای شما می شود و کمتر غذا می خورید. با سبزیجات تازه یا منجمد یک سوپ تهیه کنید و میل نمایید.

این کار باعث کاهش وزن در مدت کوتاه خواهد شد. این موضوع را در نظر داشته باشید که هرگز از سوپ خامه ای که چربی و کالری بالایی دارد، استفاده نکنید.

 

سوپ و کاهش وزن

 6_ شکر را حذف نمایید

به جای استفاده از نوشیدنی های شیرین و  نوشابه، آب و چیزهای بدون شکر را جایگزین کنید. لیمو، نعناع یا توت فرنگی منجمد شده را برای طعم و مزه به نوشیدنی ها اضافه کنید و از خوردن آنها لذت ببرید.

 

7_ در خانه غذا بخورید

مصرف غذای خانگی خود را حداقل تا پنج روز در هفته افزایش دهید. یک نظرسنجی از مصرف کننده نشان داد که این یک عادت برتر “بازندگان موفق” است. آشپزی ممکن است آسان تر از آن چیزی باشد که فکر می کنید. می توانید مواد اولیه را از قبل آماده کنید و غذای خود را فوری آماده نمایید.

 

8_  ورزش یوگا انجام دهید

یوگا نه تنها دارای تمرینات فوق العاده هوازی است، بلکه برای ذهن و سلامت روان شما بسیار مناسب است. در واقع بر خلاف تصور بسیاری، یوگا برای کاهش وزن بسیار مناسب است و باعث نظم و ترتیب در زندگی و سبک زندگی سالم خواهد شد و در نهایت می تواند در کاهش وزن در مدت کوتاه  تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

یوگا و کاهش وزن

 

9_ آهسته غذا بخورید

اکثر افراد یک “مکث غذایی” طبیعی دارند، زمانی که آن ها برای چند دقیقه چنگال را رها می کنند. به این لحظه نگاه کنید و دیگر نخورید. بشقاب خود را تمیز کنید و از مکالمه هایتان لذت ببرید. این سیگنال آرامی است که می گوید سیر هستید اما نه زیاد. اکثر مردم آن را از دست می دهند.

 

10_ آدامس نعناع بخورید

جویدن آدامس بدون شکر با طعم قوی هنگامی که می خواهید یک میان وعده بخورید به شما کمک خواهد کرد.

برخی مطالعات نشان داده اند که جویدن آدامس می تواند به کنترل تمایلات غذایی، مدیریت گرسنگی و تقویت کاهش وزن کمک کند. مصرف چند تکه آدامس در طی روز موجب لاغر شدن می گردد. مطالعات نشان داده اند که جویدن آدامس می توانند به شما در کاهش کالری دریافتی کمک نماید.

 

11_ چای سبز بنوشید

نوشیدن چای سبز می تواند در کاهش وزن شما تاثیر گذار باشد. برخی مطالعات نشان می دهند که می تواند مصرف کالری دریافتی را به طور موقت، احتمالا از طریق فعالیت مواد گیاهی (فوتو شیمیایی) بالا ببرد.

چای سبز و کاهش وزن

12_ قانون 20-80 را امتحان کنید

آمریکایی ها تا زمانی که کامل سیر نشوند، غذا می خورند، اما ساکنان اوکیناوا تا زمانی که 80 % کامل شوند، غذا می خورند. شما نیز می توانید این عادت سالم را با نخوردن 20 درصد غذای کمتر تجربه کنید و کاهش وزن بدون رژیم را تجربه نمایید و به کاهش وزن در مدت کوتاه دست یابید.

 

13_ کمتر گوشت بخورید

افرادی که از یک رژیم غذایی سرشار از گوشت به یک رژیم غذایی کم یا فاقد گوشت مهاجرت می کنند، با کاهش وزن خود مواجه می شوند، زیرا از منابع گیاهی و کم کالری برای تغذیه کلی خود بهره می برند. مطالعه ای که در سال 2007 در نشریه Obesity منتشر شد، نشان داد که یک رژیم غذایی کاملا گیاهی (بدون مصرف گوشت حیوانی و محصولات مرتبط با حیوانات مانند لبنیات) طی یک بازه زمانی محدود کاهش وزن چشمگیری را در بر دارد.

 

14_ افزایش مصرف میوه و سبزیجات

برای کاهش وزن موثر باید سراغ میوه ها و سبزی جاتی بروید که فیبر بیشتر دارند و منجر به کاهش اشتها و جلوگیری از گرسنگی می شوند. این روش، بهترین گام برای کاهش وزن سریع است، اما به این نکته باید دقت کرد که همه میوه ها به دلیل داشتن قند و کالری بالا، چنین خاصیتی ندارند و حتی می توانند باعث چاقی شوند.

 

سبزیجات و کاهش وزن

15_ جشن بگیرید

هنگامی که عادت نوشابه خوردن را از سرتان انداختید یا توانستید پرخوری را کنار بگذارید، خودتان را تشویق کنید. در این شرایط شما به سبک زندگی سالم و لاغری نزدیک شده اید و می توانید وزن خود را بدون برنامه رژیم غذایی سخت و پیچیده کاهش دهند.

نظرات بسته شده است.