لیزر لیپولیز و کاهش وزن

لیزر لیپولیز یکی از رایج ترین روش های لاغری می باشد. این روش دوره بهبودی بسیار کوتاهی دارد، خود عمل لیزر لیپولیز نیز یک ساعت یا کمتر زمان لازم دارد.
در این مقاله ما قصد داریم شما را با روش لاغری با استفاده از لیزر لیپولیز بیشتر آشنا کنیم.

لیزر لیپولیز چیست؟

لیپولیز لیزری، نوعی جراحی زیبایی است و برای تغییر شکل و ظاهر بدن از قدرت لیزر استفاده می کند. انواع دیگری از لیپولیز وجود دارد که شامل تزریق یا درمان موج رادیویی است، اما لیزر لیپولیز رایج ترین روش مورد استفاده جهت کاهش وزن سریع می باشد.

لیپولیز، رسوبات کمتری از چربی را در قسمت های خاصی از بدن، هدف قرار می دهد و  اگر بافت چربی در شکم، باسن یا ران داشته باشید، این روش برای شما مناسب است و شما کاندید خوبی برای این کار خواهید بود. توجه داشته باشید که این روش برای افرادی که بطور معمول چاق هستند توصیه نمی شود.

چگونگی عمل لیپولیز

در این روش شما در یک محیط استریل قرار می گیرید و لباس های استریل می پوشید و یک ماده بی حسی موضعی به نام توموسنت در قسمت مورد نظر تزریق می شود.

پزشک شما لیزر را در زیر لایه بالای پوست شما از طریق برش وارد می کند و آن را از زوایای مختلف به زیر و جلو وارد می کنند. انرژی مشخصی از لیزر به چربی ها تابیده می شود که باعث تخریب سلولهای چربی می شود و تخلیه آنها توسط فرآیندهای متابولیسمی طبیعی بدن صورت می گیرد. در این شرایط چربی “ذوب شده” از محل مورد نظر خارج خواهد شد.

انرژی لیزر بر روی لایه دوم پوست اثر می کند و باعث سفت شدن و جمع شدن پوست می شود و از افتادگی پوست جلوگیری می کند .

در این مدت ممکن است احساس گرما یا حتی احساس سرماخوردگی کنید. از آنجایی که این عمل با بیهوشی یا بی حسی انجام می شود، نباید احساس ناراحتی زیادی داشته باشید.

با انجام این عمل شما قادر خواهید بود به لاغری سریع دست یابید، اما باید در نظر داشته باشید که از این پس با داشتن رژیم غذایی مناسب و متعادل این کاهش وزن را حفظ نمایید.

 

کاهش وزن با لیزر لیپولیز

فواید لیزر لیپولیز

1_   جای زخم در این روش ، حداقل است.

2_  دوره بهبودی آن کوتاه تر از برخی روش های دیگر می باشد و معمولاً می توانید یک هفته پس از آن، فعالیت های عادی خود را آغاز کنید.

3_  لیپولیز از لیزر برای جدا کردن سلول های چربی استفاده می کند و باعث کاهش حجم بافت چربی می شود و ممکن است متوجه شوید که پوست شما صاف و

سفت تر از گذشته شده است.

4_  پوست را نمی سوزاند و احتمال عفونت در قسمت تحت درمان به ندرت اتفاق می افتد.

5_ تابش لیزر در زیر پوست باعث تحریک و ساخته شدن کلاژن و سفت شدن همزمان پوست می شود.

6_  تاباندن لیزر در لایه سطحی باعث رفع سلولیت می شود.

 

توصیه های لازم جهت لیزر لیپولیز

 

ممکن است پزشک به شما توصیه کند که:

1_ دو هفته قبل از عمل از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب خودداری کنید، که این دارو ها می توانند با روند بهبود بدن شما تداخل داشته باشند. همچنین از انجام کارهایی که ممکن است محل عمل را تحریک کند، یک هفته قبل از عمل خودداری نمایید. این عوامل شامل برنزه کردن و از بین بردن مو های زائد است.

2_ بعد از عمل یک برگه دستورالعمل به شما داده می شود که روند بهبودی شما را آسان تر می کند . این دستورالعمل ها را حتما رعایت کنید تا مطمئن شوید پوست شما به درستی بهبود می یابد.

3_ با وجود اینکه می توانید فعالیت های روزمره خود را خیلی زود از سر بگیرید،  اما اگر احساس ناراحتی می کنید نباید رانندگی کنید که بسیار ضرر خواهد داشت.

لیپولیز و پیکر تراشی

نحوه عملکرد لیزر لیپولیز

 

1_  این روش معمولاً کمتر از یک ساعت طول می کشد و تمام مدت بیدار خواهید بود.

2_  در بیشتر موارد ، انجام این عمل تنها در یک جلسه صورت می گیرد. 

3_  گاهی لیپولیز و لیپوساکشن سنتی همزمان با هم انجام می شود و این کار به مدت زمان و روند بهبودی شما کمک خواهد کرد .

 

عوارض جانبی لیزر لیپولیز

 

1_  نداشتن تقارن و منظم نبودن در منطقه های درمان شده که به خاطر تورم زیادتر با گذشت زمان در یک قسمت بدن به وجود می آید که با انجام مجدد لیپولیز در

آن منطقه اصلاح می شود.

2_  عفونت محل ورود لیزر که با خوردن آنتی بیوتیک ها می توان از آن پیشگیری کرد و بسیار نادر می باشد.

3_  شلی پوست در موردهایی که حجم چربی های منطقه درمان شده بسیار می باشد که نیاز به جراحی و سپس لیپولیز دارند.

4_  اسکار از آنجایی که محل ورود فیبر لیزر بسیار کوچک می باشد، ناشایع است.

5_ سوختگی پوست، که در صورتی که پزشک تجربه کافی در زمینه لیپولیز داشته باشد این مشکل پیش نمی آید .

لیپولیز و لاغری

مراقبت های بعد از لیزر لیپولیز

 

1_  ممکن است لازم باشد بعد از عمل، به مدت سه تا پنج روز آنتی بیوتیک مصرف کنید تا عفونت هابرطرف شوند.

2_ پزشک شما در مورد چگونگی به حداکثر رساندن نتایج عمل با شما صحبت خواهد کرد، که در این شرایط با انجام فعالیت بدنی و دوره رژیم غذایی زیر نظر متخصص تغذیه، خواهید توانست کاهش وزن در مدت کوتاه را تجربه نمایید.

3_ زمان بهبودی در افراد متفاوت است، اما یک هفته مرخصی از کار و سایر فعالیت های پرتحرک را در نظر داشته باشید.

 

نکته پایانی

 

تاثیر لیپولیز به انتظارات فردی شما بستگی دارد. لیپولیز ممکن است ظاهر بدن شما را تغییر دهد و در صورت داشتن رژیم و ورزش، نتایج آن ماندگار خواهد بود.

در این شرایط شما به کاهش وزن در مدت کوتاه، دست خواهید یافت. در صورت عدم رعایت برنامه غذایی و بی تحرکی، افزایش وزن صورت می گیرد و نتایج حاصل از لیپولیز احتمالاً ناپدید می شوند و کوتاه مدت خواهد بود.

نظرات بسته شده است.