نوشیدن آب بیشتر و کاهش وزن بیشتر

نتایج یک مطالعه مروری جدید نشان می‌دهد، افراد تحت رژیم کاهش وزن در صورتی که آب بیشتری بنوشند، کاهش وزن بیشتری خواهند داشت.
Rebecca Muckelbauer سرپرست این بازنگری در مرکز پزشکی برلین در آلمان و همکارانش همه مطالعات درباره وزن و مصرف آب را مورد بازبینی قرار دادند. از این مطالعات 11 بررسی با معیارهای آنها مطابقت داشت.
سه مورد از این مطالعات نشان ‌داد که افزایش مصرف آب در میان افراد تحت رژیم کاهش وزن، با کاهش وزن بیشتر همراه است. نتایج یک مطالعه دیگر نشان داد که میانسالان و افراد مسنی که پیش از وعده غذایی دو فنجان آب نوشیده بودند، حدود 2 کیلوگرم بیشتر از گروه دیگر، وزن کم کرده بودند. همچنین یک بررسی دیگر نشان داد زنانی که طی دوره رژیم آب بیشتری نوشیده بودند، نسبت به زنانی که کمتر از یک لیتر در روز آب می‌نوشیدند وزن بیشتری کم کردند.
به گفته پژوهشگران آب می تواند احساس گرسنگی را فروبنشاند و این تاثیر ممکن است به کاهش دریافت کالری‌ در افراد کمک کند. با اینحال، به گفته پژوهشگران هنوز شواهد کافی برای بیان اینکه نوشیدن آب بیشتر به افراد کمک خواهد کرد وزن بیشتری کم کنند، وجود ندارد.
انستیتو پزشکی آمریکا توصیه می‌کند که زنان بزرگسال 2/2 لیتر و مردان بزرگسال 2/3 لیتر آب در روز مصرف کنند، این مقدار آب دریافتی از طریق غذا، آب خالص یا سایر نوشیدنی‌ها را در بر میگیرد

منبع:

Rebecca Muckelbauer, et al “Association between water consumption and body weight outcomes: a systematic review1,2,3” Am J Clin Nutr August 2013 vol. 98 no. 2 282-299

نظرات بسته شده است.