حفظ تناسب اندام در خانم های کارمند

خانم های کارمند و شاغل معمولا به دلیل مشغله کاری زیاد و کم تحرکی در معرض اضافه وزن و چاقی قرار می گیرند. با استفاده از یک رژیم غذایی ساده و کارآمد و انجام چند حرکت ورزشی می توان از بروز این مشکل جلوگیری کرده و خانم های کارمند می توانند به کاهش وزن در مدت کوتاه دست پیدا کنند.

روشهای کاهش وزن سریع برای زنان کارمند

خانم های کارمند و پشت میز نشین مدام از این موضوع شکایت دارند که فرصت کافی برای ورزش ندارند و  به دلیل کم تحرکی، وزنشان زیاد می شود و تناسب اندام آنها  به هم می خورد. معمولا این خانم ها به دنبال راهی برای کاهش وزن سریع می باشند. با ایجاد یک سری  تغییرات در تغذیه و  انجام حرکات مناسب می توانید به هدف خود دست پیدا کنید. این نکات کاربردی کاهش وزن و برنامه های رژیم غذایی به خانم های شاغل کمک می کنند تا خوش اندام بمانند.

کاهش وزن کارمندان با مصرف میوه

1_ به جای خوردن  هله هوله، از میوه های تازه استفاده کنید:

یک راه مناسب برای جلوگیری از گرسنگی خانم های کارمند، استفاده از خوراکی های کم کالری و سیرکننده به جای تنقلات چاق کننده است.

میوه های تازه، یک میان وعده ایده آل هستند، زیرا آنها سبک، خوشمزه و شیرین می باشند. شما می توانید چند میوه گرمسیری را قطعه قطعه کنید و با آن، یک سالاد سالم درست کنید. از سیب و پرتقال، موز، گریپ فروت، گلابی و طالبی می توانید برای تهیه این سالاد استفاده نمایید.

این میوه ها، منبع خوبی از ویتامین C و فیبر هستند و کالری کمی نیز دارند.

 

2_  یک ساندویچ به همراه داشته باشید:

ساندویچ ها، یک وعده غذایی اصلی و مهم برای خانم های کارمند می باشند که به دلیل مشغله زیاد، وقت کافی برای اینکه بنشینند و غذا بخورند را ندارند. ما توصیه می کنیم که با استفاده از مواد تازه و کم کالری، ساندویچ هایتان را از قبل آماده کنید. می توانید از کاهو، گوجه فرنگی، خیار و پیاز سفید برای تهیه این ساندویچ استفاده نمایید.

همچنین برای تهیه یک ساندویچ کم کالری، پروتئین های خالص مانند ماهی تن، تخم مرغ آبپز یا سینه مرغ را اضافه کنید. توجه داشته باشید که بیش از حد نمک، مایونز و ادویه های چاق کننده به آن نزنید.

کاهش وزن با نوشیدن آب در زنان کارمند

3_ آب بنوشید تا هیدراته بمانید:

ساده ترین راه برای حفظ تناسب اندام خانم های کارمند، نوشیدن مقدار زیادی آب می باشد. بدن انسان از 60 درصد آب تشکیل شده است و شما باید مایعاتی که از طریق عرق کردن از دست می دهید را جایگزین کنید. نوشیدن آب، سرعت سوخت و ساز را افزایش خواهد داد و سموم را از روده ها دفع می کند. همچنین باعث می شود که بیشتر احساس سیری کنید و به لاغری سریع کمک خواهد کرد. بنابراین، هر روز حداقل 2 لیتر آب بنوشید.

 

4_ هنگامی که نشسته اید، تمرینات ورزشی انجام دهید:

اگر برای رفتن به باشگاه وقت ندارید، می توانید بدون ترک میز کارتان، ورزش کنید. اگر مدت زیادی پشت میز می نشینید، چندین بار در روز تمرینات صندلی را انجام دهید تا متناسب بمانید. می توانید با یک جستجو، تمرینات ساده ای را یاد بگیرید که بتوانید حتی در زمان رسیدگی به کارهایتان، انجام دهید.

این حرکات علاوه بر حفظ تناسب اندام در خانم های کارمند، موجب تسکین پشت درد و گردن درد خواهد شد و فشار را از روی مفاصل بر می دارند.

حرکات ورزشی در زنان کارمند

5_ از مصرف نوشیدنی های ناسالم پرهیز کنید:

از نوشیدنی های گازدار و آب طعم دار و نوشیدنی هایی که کالری زیادی دارند، پرهیز کنید. توصیه می کنیم برای رفع تشنگی فقط از آب استفاده نمایید. در صورتی که تمایل به نوشیدن قهوه دارید، آن را ساده و با مقدار بسیار کمی شکر درست کنید. اگر نمی توانید قهوه صنعتی را کاملا از رژیم غذایی تان حذف کنید، مصرف آنها را کاهش دهید.

 

6_ تنقلات سالم را در دسترس قرار دهید :

زمانی که سرتان شلوغ است و باید در یک محدوده زمانی مشخص کاری را انجام دهید، معمولا تمایل دارید که تنقلات سالم و کم کالری در دسترس باشد. بنابراین، یک کیسه پلاستیکی شامل میوه های خشک و انواع آجیل ها را با خود داشته باشید. این تنقلات، سالم و کم کالری هستند و موجب کنترل قندخون شما خواهد شد و باعث می شوند که پرخوری نکنید.

نظرات بسته شده است.