کاهش سایز شکم در کمترین زمان

کاهش سایز شکم و داشتن شکمی صاف آرزوی همه افراد است، اما دست یافتن به این آرزو دشوار است و باید راه سختی را برای تحقق آن پیش ببریم. در این مقاله راهکارهایی را برای کوچک کردن شکم و لاغری سریع به شما ارائه خواهیم داد.

راههایی برای کوچک کردن شکم در کمترین زمان

 

یکی از اصلی ترین دلایل بزرگ شدن سایز شکم، سیستم گوارشی آهسته، مشکلات هضم و در نهایت ابتلا به نفخ است و این اتفاق بیشتر در زنان بالای 40 سال پیش می آید. با این وجود تحقیقات نشان می دهد که شما می توانید، با بهبود فرآیند هضم از طریق اصلاح شیوه زندگی و تغییر در رژیم غذایی خود، در کوتاه ترین زمان، به کاهش سایز شکم و  کاهش وزن در مدت کوتاه دست یابید.

 

1_ افزودن دو نوع فیبر به غذا :

ابتلا به نفخ و به دنبال آن یبوست، شکم را متورم و بزرگ می کند. یک راه ساده برای از بین بردن یبوست، مصرف فیبر غذایی است. فیبر، روده ھا را خیلی زود به حرکت در می آورد و مواد زائد را که در شکم انباشته شده اند، تخلیه می کند. اگر از دو نوع فیبر (یعنی فیبر محلول که در پسیلیوم وجود دارد و فیبر نامحلول که در سبوس یافت می شود) ھمزمان استفاده شود، تاثیر بیشتری خواهد داشت. این فیبرھا، آب را وارد روده بزرگ می کنند و سرعت دفع را افزایش می دھند. در نتیجه شکم صاف تر شده و کاهش سایز شکم را متوجه خواهید شد و همچنین فرد احساس سبکی می کند.

 

مصرف فیبر و صاف شدن شکم

2_ کاهش مصرف سدیم

سدیم موجود در نمک، باعث تجمع آب در بدن شده و شکم را بزرگ می کند. سدیم مصرفی اکثر ما بیشتر از دو برابر مقدار مورد نیاز بدن می باشد. بدن ما روزانه ١۵٠٠ میلی گرم سدیم نیاز دارد.

 

3_ مصرف غذاهای حاوی پتاسیم

مواد غذایی غنی از پتاسیم از جمله موز و سیب زمینی، به بدن کمک می کنند تا آب اضافی را تخلیه کند. مایعات اضافی بدن تحت تاثیر دو نوع ماده معدنی به نام پتاسیم و سدیم قرار دارند. ھر وقت که تعادل این دو ماده معدنی در بدن بر ھم بخورد، مایعات بدن ھم دستخوش تغییر قرار می گیرند. اگر سدیم از حد طبیعی بالاتر برود، آب در بدن، تجمع پیدا می کند. برای حفظ تعادل سدیم و پتاسیم، می توان از این مواد غذایی استفاده کرد.

 

افزایش مصرف پتاسم و کاهش سایز شکم

4_ کاهش مصرف شیرین کننده های مصنوعی

تحقیقات بسیاری نشان داده‌اند، وجود شکر اضافی در بدن می‌تواند منجر به انباشته شدن چربی در شکم شود. شکر باعث بالا رفتن چربی شکم و کبد شده و در نتیجه منجر به مقاومت در برابر انسولین و بسیاری از مشکلات متابولیک می‌شود. بنابراین برای کاهش سایز شکم و همچنین کنترل قند خون، مصرف شیرینی ها را محدود نمایید.
این شیرین کننده ھا در بدن به صورت کامل ھضم نمی شوند. باکتری ھای موجود در روده، آنها را تخمیر می کنند و در نتیجه باعث تولید گاز و حتی اسھال می شوند. اگر بر روی برچسب ماده غذایی عناوینی مثل سوربیتول، مانیتول، زایلیتول و لاسیتول درج شده بود، بدین معنی است که شیرین کننده مصنوعی دارد و باید جهت کاهش سایز شکم و حفظ سلامت خود از مصرف آن اجتناب کنید.

 

5_ نوشیدن مایعات کافی

نوشیدن مایعات کافی، به روده ھا کمک می کند تا با جذب آب بیشتر به روده، حرکت مواد زائد را سریع تر و آسان تر کند و از بروز یبوست، جلوگیری نماید. افرادی که مایعات کافی دریافت نمی کنند، حتی اگر تمام تلاش خود را کرده باشند، در کاهش سایز شکم و از بین بردن، نفخ و یبوست، چندان موفق نخواھند بود.

روزانه حداقل ٨ لیوان مایعات بنوشید و از مواد غذایی سرشار از مایعات مثل میوه ھا و سبزیجات استفاده کنید. در این میان آب بهترین گزینه می باشد، اما می توانید از سایر نوشیدنی ھا مثل شیر و آب میوه طبیعی نیز استفاده نمایید.

علاوه براین، نوشیدن آب باعث می‌شود به جای کبد، کلیه‌ ها فعالیت داشته باشند، تا به این ترتیب مواد زاِئد از بدن خارج شوند. یکی از وظایف اصلی کبد، تبدیل چربی‌های بدن به انرژی است. اگر وظیفه دفع مواد زائد از دوش کبد برداشته شود، کبد به سوزاندن چربی‌های بدن برای تبدیل آن به انرژی خواهد پرداخت و این امر موجب کاهش وزن سریع در فرد خواهد شد.

نوشیدن آب و کاهش سایز شکم

6_ اجتناب از مصرف نوشابه

در صورتی که هوا وارد دستگاه گوارش شود، گاز تولید نموده و باعث نفخ می شود. ھمچنین نوشیدن مایعات از طریق نی، مصرف آبنبات و جویدن آدامس، ھمگی باعث ورود ھوای زیاد به داخل دستگاه گوارش می شوند. پس سعی کنید که غذا با آرامش و با دھان بسته بجوید. به جای نوشابه از نوشیدنی ھای سبک تر مثل آب یا آب میوه طبیعی استفاده کنید و تا جایی که می توانید، آدامس و آبنبات نخورید. با این به کاهش سایز شکم کمک خواید کرد.

 

7_ مصرف ماست پروبیوتیک

تحقیقات نشان می دھند که عدم تعادل در باکتری ھای روده می تواند به کاھش حرکات روده و افزایش سایز دور کمر منجر شود. اما ماست که حاوی باکتری ھای زنده مفید پروبیوتیک است، می تواند از بروز این مشکل جلوگیری کند. باکتری های موجود در ماست به افزایش حرکات روده کمک می کند و یبوست را از بین می برد و به کاهش سایز شکم در کوتاه ترین زمان کمک خوهد نمود.

جهت بهره مندی هر چه بیشتر از فواید کلسیم، مواد غذایی حاوی کلسیم را با مواد غذایی سرشار از ویتامین D ترکیب کنید. ویتامین D باعث جذب هر چه بیشتر کلسیم در روده می‌شود.

 

ماست پروبیوتیک و صاف شدن شکم

8_ اجتناب از مصرف بیش از حد محصولات خام

مصرف میوه ھا و سبزیجات تازه برای بدن بسیار مفید می باشد، اما حجم زیادی از معده را پر می کنند و باعث متورم شدن معده می شوند. برای رفع این مشکل، به ھیچ وجه توصیه نمی شود که میوه و سبزی را ترک کنید، بلکه بھتر است که سھم میوه و سبزی روزانه خود را در طی روز تقسیم کنید.

 

نظرات بسته شده است.