طب سوزنی و کاهش وزن

طب سوزنی برای کاهش وزن به چه صورت عمل می کند؟

طب سوزنی، یک درمان جایگزین مبتنی بر سوزن است که گاهی برای کاهش وزن سریع استفاده می شود .

این روش مدت طولانی است که در طب سنتی چینی استفاده می شود، طب سوزی جریان خون، انرژی حیاتی بدن (یا “چی”) را تحریک می کند و به نوبه خود باعث بهبود عوامل متعددی می شود که به لاغری سریع کمک می کند.

اگر چه دانشمندان در مورد علت مکانیسم آن مطمئن نیستند، اما تصور می شود که اعمال طب سوزنی ممکن است اشتها را سرکوب کند، متابولیسم را افزایش دهد و استرس را کاهش دهد با این حال، این نظریه ها هنوز به طور گسترده به تحقیق و آزمایش نیاز دارند.

آیا طب سوزنی برای از دست دادن وزن و لاغری موثر است؟

اگر چه حمایت علمی نسبتا کمی برای این نظریه وجود دارد که طب سوزنی می تواند باعث کاهش وزن در مدت کوتاه شود، اما برخی مطالعات نشان می دهد که طب سوزنی ممکن است برای افرادی که خواهان لاغر شدن هستند ، مفید باشد.

به عنوان مثال، در یک بررسی تحقیقاتی که در مجله بین المللی چاقی در سال ۲۰۰۹ منتشر شده است، دانشمندان ۳۱ مطالعه (با مجموع ۳۰۱۳ شرکت کننده) را تجزیه و تحلیل کرده اند و دریافتند که طب سوزنی با کاهش قابل توجهی وزن بدن همراه است.

با این حال، نویسندگان این نظرسنجی هشدار می دهند که بسیاری از مطالعات بررسی شده کیفیت پایین دارند همچنین، آزمایشات بالینی طب سوزنی به شدت متفاوت است، زیرا مطالعه مقایسه ی نتایج ،دشوار است.

 

چگونگی لاغری و کاهش سایز با طب سوزنی

محققان در سال ۲۰۰۹ در مورد طب سوزنی مطلبی را منتشر کردند، محققان طب سوزنی یا طب سوزنی شوم (طب سوزنی بدون نفوذ در همان نقاط) را در بدن زنان انجام دادند ، پس از دو جلسه ۲۰ دقیقه ای در هفته برای ۵ هفته، سطح هورمون اندازه گیری شد زنانی که طب سوزنی انجام دادند، میزان انسولین و لپتین و کاهش شاخص توده بدنی (BMI) را نسبت به زنانی که طب سوزنی شام را انجام دادند ،دریافت کردند.

سایر تحقیقات در مورد طب سوزنی و کاهش وزن سریع نتایجی متفاوتی به دست آورده است به عنوان مثال، در یک بررسی در سال ۲۰۱۷، محققان آزمایشات بالینی که قبلا در مورد طب سوزنی لیزر برای مدیریت چاقی منتشر شده، را تجزیه و تحلیل کردند در حالی که برخی از اثرات مثبت در وزن بدن، شاخص توده بدنی، محققان نتیجه گرفتند که فقدان مطالعات با کیفیت بالا، امکان دستیابی به نتیجه گیری قطعی در مورد اثربخشی طب سوزنی لیزر برای لاغری را ندارد.

چگونه با طب سوزنی به لاغری و کاهش وزن میرسیم؟

با طب سوزنی، خالی شدن معده آهسته تر صورت می گیرد و معده دیگر خالی نمی ماند، بنابر این به طور طبیعی فرد همیشه احساس سیری می کند و تمایلی به خوردن ندارد ؛ طب سوزنی با جلوگیری از حرکات دودی شکل روده و ترشح اسید معده، باعث کم شدن احساس گرسنگی و در نتیجه کاهش وزن در مدت کوتاه می شود.

متخصصان بیمارستان طب سنتی زیبایی پکن چین می گویند :کاهش وزن سریع با استفاده از طب سوزنی در حقیقت به دلیل تنظیم سوخت و ساز و عملکرد غدد بدن است.

طب سوزنی و لاغری

چگونگی عملکرد طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری

کاهش وزن با استفاده از روش طب سوزنی بهتر است که بر روی افراد جوان و بالغ در سنین بین۲۰ تا ۵۰ سالگی انجام شود، زیرا در این سن، رشد بدن کامل شده است و عملکرد تمام بدن کامل و بدون نقص و ایراد است پس در نتیجه درمان با استفاده از طب سوزنی به راحتی متابولیسم بدن را تنظیم می کند و تجزیه چربی های بدن را بهبود می بخشد.

انجام روش طب سوزنی می تواند باعث بی میلی، تشنگی و افزایش دفعات ادرار گردد که همه ی این حالات کاملا طبیعی هستند.

طب سوزنی بر تنظیم کردن میزان متابولیسم چربی های بدن اثر می گذارد ؛ علاوه بر این طب سوزنی می تواند مشکل اشتهای بیش از حد و ترشح بیش از حد اسید معده را از طریق تنظیم سیستم عصبی با هدف از بین بردن خستگی و گرسنگی، بیماران را درمان کند.

یک جلسه طب سوزنی معمولی چگونه است؟

به طور معمول، یک پزشک طب سوزنی مجاز خواهد بود ،تعدادی از نکات طب سوزنی را که ممکن است از فرد به فرد متفاوت باشد را انتخاب کند ، در طب سوزنی، سوزن های نازک وارد مناطق مختلف بدن می شوند.

نقاط ،ممکن است بر روی بدن و یا بر روی گوش بیرونی باشد که اگر سوزن ها بر روی گوش استفاده می شود، به عمق بسیار کم وارد می شوند.

در طب سوزنی ممکن است از طب سوزنی الکتریکی استفاده شود.

(همچنین به عنوان طب سوزنی لیزر شناخته می شود)، به آرامی با استفاده از پروب فلزی به جای سوزن طب سوزنی، نقاط را تحریک می کند.

بعضی از متخصصین طب سوزنی یک دانه یا “بذر” را روی نقاط طب سوزنی خاص گوش قرار می دهند و آن در محل با نوار نگهداری می شوند، معمولا برای چند روز باقی میماند و می توان به صورت دوره ای آن را ماساژ داد .

فواید استفاده از روش طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری

طب سوزنی برای افرادی که در جستجوی کاهش وزن در مدت زمان طولانی هستند و نمی خواهند دارو مصرف کنند، بدون داشتن رژیم غذایی سخت و خاص و انجام ورزش های سنگین بدون احساس درد و ناراحتی ها و گرسنگی یک روش مناسب،کاربردی و طبیعی است.

لاغری و کاهش وزن در مدت کوتاه با روش طب سوزنی علاوه بر تقویت کلیه ها و طحال و حفظ سلامتی بدن، از طریق باز کردن کانال های انرژی که موجب از بین بردن عوامل بیماری زا در داخل بدن می شود، باعث بالا بردن مقاومت بدن به منظور از بین بردن عوامل بیماری چاقی، تحریک نواحی خاصی از بدن نیز می گردد.

طب سوزنی علاوه بر کاهش وزن بدن می تواند با نابود کردن چربی ها به صورت موضعی نیز باعث لاغری و تناسب اندام شود.

گفتنی است براساس صحبت های متخصصان طب سوزنی در چین این روش برای رفع چربی های اضافی مثل باسن،ران پا و سینه ها روش مناسبی است .

فواید طب سوزنی

عوارض جانبی احتمالی طب سوزنی برای لاغری:

طب سوزنی فقط باید توسط یک متخصص مراقبت بهداشت و درمان مجاز به طب سوزنی باشدو اگر توسط متخصص انجام نشود، احتمالا ممکن است عوارض جانبی شامل درد، خونریزی، کبودی، عفونت و آسیب و یا پیونگیری اعضای بدن به دلیل عمق نادرست سوزن ایجاد شود.

سوزن های استریل، یکبار مصرف (تک نفره) فقط باید در طول طب سوزنی استفاده شوند ؛ اگر دچار اختلال خونریزی، سیستم ایمنی ضعیف، ضربان قلب یا مصرف دارو یا مکملهای خون (مانند وارفارین یا سیر) شدید، ممکن است نامزد خوبی برای طب سوزنی نباشید.

اگر باردار هستید، قبل از گرفتن طب سوزنی باید با پزشک خود صحبت کنید.

طب سوزنی گوش، نباید با صلیب گوش اشتباه گرفته شود، یک روش که خطر عظیمی از جمله عفونت و تغییر شکل را به همراه خواهد داشت برای همین توصیه می شود این روش حتما توسط فردی متخصص انجام شود.

ارسال یک پاسخ